Kierownik zespołu księgowości

29-01-2024

Twój zakres obowiązków

  • Organizowanie bieżącej pracy zapewniającej pełne, terminowe i efektywne wykonanie powierzonych zadań w kierowanym Zespole księgowości
  • Projektowanie zasad polityki rachunkowości
  • Tworzenie i aktualizowanie planu kont.
  • Opracowywanie zasad księgowości dla nowych produktów
  • Zapewnienie bieżącej kontroli dokumentów i ewidencji księgowej
  • Nadzór i sporządzanie sprawozdań, których dane wynikają z ksiąg rachunkowych.
  • Zapewnienie wiarygodności sald kont bilansowych, poprawności i zgodności zapisów księgowych z operacjami Banku.
  • Nadzór nad prawidłowym dokumentowaniem zdarzeń gospodarczych i operacji bankowych
  • Opracowywanie procedur księgowych
  • Nadzór nad gromadzeniem i przechowywaniem dokumentacji w sposób przewidziany przepisami prawa
  • Nadzór nad okresowym ustalaniem rzeczywistego stanu aktywów i pasywów.
  • Wycena aktywów i pasywów
  • Ustalanie wyniku finansowego Banku
  • Opracowywanie przy współpracy z Członkiem Zarządu ds. finansowo-księgowych projektów planu finansowego, planów inwestycyjnych oraz nakładów odtworzeniowych
  • Współpraca bezpośrednia z audytorem zewnętrznym w zakresie badania rocznego sprawozdania finansowego
  • Opracowywanie rocznych sprawozdań finansowych oraz projektów podziału zysku bądź pokrycia strat.
  • Bezpośredni nadzór nad gospodarką finansową Banku
  • Naliczanie i regulowanie zobowiązań Banku w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych, od osób prawnych, składek ZUS, podatku VAT, podatku od nieruchomości i PFRON
  • Naliczanie i regulowanie rezerwy obowiązkowej Banku
  • Przekazywanie informacji o podstawie naliczania oraz wysokości zaliczki na pokrycie kosztów nadzoru nad bankami do Komisji Nadzoru Finansowego oraz przekazywanie w/w zaliczki zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nasze wymagania

  • ukończone studia wyższe kierunkowe, preferowane kierunki, bankowość i finanse, rachunkowość
  • doświadczenie min. 5 lat w księgowości (preferowane doświadczenie w instytucji finansowej)
  • praktyczna znajomość zagadnień księgowych oraz obowiązujących przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości
  • wysoka motywacja do pracy
  • komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
  • dobra organizacja pracy, dokładność, samodzielność, odpowiedzialność,
  • znajomość zagadnień związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz przeciwdziałaniem finansowaniu terroryzmu.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ciekawą pracę w przyjaznej atmosferze w dynamicznie rozwijającej się lokalnym banku
  • pakiet socjalny, w tym opieka medyczna, wczasy pod gruszą

Klauzula informacyjna:

  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Bank w celu realizacji procesu rekrutacji wskazanej w ofercie na podstawie przepisów prawa tj. Kodeksu pracy oraz do celów przyszłych rekrutacji na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana stosownej zgody;
  • Administrator nie będzie przekazywał Pani/Pana danych osobowych innym podmiotom;
  • Bank będzie przetwarzał Pani/Pana dane osobowe przez okres 6 miesięcy od zakończenia procesu rekrutacji na wskazane stanowisko, a w przypadku wyrażenia zgody na udział w przyszłych rekrutacjach do czasu jej cofnięcia;
  • Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych osobowych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem;
  • Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych;
  • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w zakresie wynikającym z przepisów prawa jest niezbędne w celu Pani/Pana udziału w procesie rekrutacji. Pozostałe dane zawarte w przesłanej aplikacji ( np.: Pani/Pana wizerunek) przetwarzamy na podstawie dobrowolnej zgody, wyrażonej poprzez wysłanie zgłoszenia rekrutacyjnego, a ich podanie nie ma wpływu na możliwość udziału w rekrutacji.
Znajdziesz nas też tutaj